Golf

Nauka gry w golfa

Golf

Golf

Wysoka kultura gry w golfa i mnogość zasad pozytywnie kształtują nasz charakter. Etykieta gry uczy przede wszystkim szacunku wobec innych graczy. Oprócz tego sport ten uczy respektowania zasad bezpieczeństwa i wyobraźni. Grając w golfa trzeba wykazać się zaradnością i pomysłowością, zwłaszcza jeśli musimy wybić piłkę z piasku lub wysokiej trawy. Drzewa znajdujące się na polu niejednokrotnie utrudniają grę i wymagają od graczy sporo sprytu w ich ominięciu. Golf uczy również pokory i wytrwałości – nikt nie osiąga dobrych wyników na samym początku gry. Potrzeba sporo czasu i zacięcia, by umieszczać piłkę w dołku w kilku ruchach.
Podczas jednej rundy golfa możemy spalić około 1000-1200 kcal, czyli tyle samo, co podczas dwóch godzin joggingu lub gry w tenisa. Dodatkowo angażujemy do pracy prawie wszystkie większe grupy mięśniowe (pełne uderzenie golfowe włącza do pracy 124 mięśnie). Tym samym poprawia się nasza kondycja, samopoczucie i ochrona układu krwionośnego.


INSTRUKTORZY:

Katarzyna Nieciak
Tak, Kasia ma tytuł PGA Qualfied Golf Instructor, kategoria AA

Witold Sikora
Wieloletni reprezentant Polski juniorów, mistrz Polski juniorów, wicemistrz Polski Matchplay, mistrz Polski Longest drive

Mazury Golf & Country Club NATERKI

Mazury Golf & Country Club NATERKI