Tenis

Rozgrywki tenisowe na kortach Jakubowo-Olsztyn

Tenis

Tenis

Tenis - królewska gra, to nie tylko znakomita forma aktywności fizycznej i wypoczynku ale także swoisty, międzynarodowy język znany na całym świecie od ponad stu lat.

Nabytych umiejętności nie zapomina się nigdy i można go uprawiać do późnej jesieni życia. W klubie tenisowym Jakubowo- Olsztyn doskonale wiemy ,ze pierwsze kroki na korcie są niezwykle ważne dla rozwoju tenisowego dzieci i młodzieży ,które do nas trafiają. Dlatego znakomicie przygotowana kadra, pracująca według nowoczesnych metod, wspartych programami Polskiego Związku Tenisowego uczy solidnego tenisa na obiekcie sportowym o wysokim standardzie. Korty Tenisowe "JAKUBOWO" to korty z tradycjami gdzie jest miejsce na tenis i jego wyjątkowego ducha.


INSTRUKTORZY:

Krzysztof Badurek
Wykształcenie wyższe mgr. pedagogika oraz wychowanie fizyczne. Licencjonowany instruktor PZT – licencja nr 143. Wieloletni prezes W-MZT. Były zawodnik i współzałożyciel LKS, Budowlani, OKT JODLOWA i KT JAKUBOWO OLSZTYN. Posiada wszystkie tytuły mistrzostw naszego regionu w różnych kategoriach wiekowych od formuły open po kategorie amatorskie. Międzynarodowy Mistrz Polski ITF Sopot z 2007 oraz 2012 roku. Dwukrotny Międzynarodowy Mistrz Polski w grze podwójnej w parze z Ryszardem Sosnowskim. Wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych: Małgorzata Listowska, Cezary Zawal, Marcin Umbras, Paweł Umbras, Karolina Dziubanii, Marcelina Podlińska, Mikołaj Borkowski. Specjalizuje się w doskonaleniu umiejętności tenisowych ukierunkowanych na odnoszenie sukcesów na korcie. Organizator ogromnej ilości turniejów i przedsięwzięć związanych z tenisem o wymiarach lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Główny animator w Klubie Tenisowym Jakubowo-Olsztyn.

Ryszard Sosnowski
Jest wychowankiem i byłym zawodnikiem Akademickiego Związku Sportowego w Olsztynie. Absolwent AWF w Warszawie (specjalizacja trenerska u dr Adama Królaka, zakończona uzyskaniem tytułu trenera II klasy w tenisie w 1987r.). Praca trenerska w klubach: Legia Warszawa, AZS Olsztyn, Olsztyńskie Towarzystwo Tenisowe, U.K.S. Absolwent Olsztyn, a obecnie K.T. Jakubowo-Olsztyn. W 2000 roku uzyskał tytuł trenera I klasy. Od 2004 roku jest współwłaścicielem Centrum Tenisowego Jakubowo przy ul. Radiowej 32 w Olsztynie. Najbardziej znani wychowankowie to Mikołaj Borkowski – brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów, Dominik Bernatowicz – Mistrz Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Wykładowca na kursach instruktorskich w Instytucie Sportu i Edukacji w Olsztynie. Od października 2013 roku trener klasy mistrzów.

Klub Tenisowy

Klub Tenisowy "JAKUBOWO"